Poprzedni temat «» Następny temat
Black Blue ;)
Autor Wiadomość
Black Blue 
Wyjadacz
Black Blue ;)

Klub: JKS Jarosław
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   

Witam.
Wielkie Dzięki za docenienie ostatniej mojej pracy z czerwca zeszłego roku. która została PRACĄ ROKU 2017 (za oddane głosy i docenienie włożonego czasu pracy)
Co do nowej pracy poniżej (Polish hooligans) to na początku chciałbym podziękować za udzielenie cennych wskazówek odnośnie ekip dla: 19PE08, ZiP Graphic, MAGFCB, NextName, YNG, SZ, Graphioso.
Po krótce co do pracy:
- Całość w 100% wykonana w wektorach
- uważam tą pracę za trudniejszą od poprzedniej stąd też mniejsza liczba ekip (najprostsze było rysowanie, najtrudniejsze nawiązanie w jakimś stopniu do danej ekipy – np. jeśli jakaś ekipa nie miała postaci z którą się utożsamia nie chciałem zostawiać praktycznie samego napisu i w jakimś % nawiązać do flagi danej ekipy bądź stworzyć coś co nie powinno urazić danej grupy)
- co do czcionek to ekipy: Hooligans From Arka, CHWM, Psycho Fans, Jude Gang oraz Wisła Sharks rysowałem też w krzywych z flag (znalezienie wszystkich czcionek zajęło by mi pewnie więcej czasu o ile wszystkie można znaleźć) Terrormachine sobie darowałem i poszukałem 😉
- początkowo układ poszczególnych grup był losowy, ale gdy zacząłem robić tło i wstawiłem dwóch stojących naprzeciw siebie zawodników ekipy rozstawiłem jak na załączonym „obrazku”

gorzowianin 
Legenda

Klub: Stal Gorzów/Liverpool F.C.

Ktoś tu celuje w kolejną pracę roku :hihi:

No dla mnie mega te loga :sweet: :sweet:

Orzeł 
Vlepkomaniak

Klub: Stilon

No trochę nad tym musiałeś siedzieć. Dla mnie miód :sweet:

ZiP Graphic 
Weteran
Ligota

Klub: GKS Katowice

No jak dla mnie pozamiatałeś :sweet:

NextName
Wymiatacz

Klub: Lechia
Ostrzeżeń:
 1/4/6

rozjebałeś mi głowę tą serią !

Niebieski
Użytkownik
WRWE

Klub: Ruch Chorzów

KLASA ! BRAWO BRAWO !

piootrek66 
Vlepkomaniak

Klub: Jagiellonia Białystok
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Meega dużo pracy włożonej, koozak pomysł a wykonanie to w ogóle perełka :sweet:
Cieszę się, że moge podziwiać tu takie prace.
Szacunek !

Green Boy 
Wymiatacz

Klub: GKS Bełchatów
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Najlepsza to chyba logo Arki a takie co mi nie przypadło do gustu to Wisły. Ale mimo wszystko system rozjebany!!!

FP 
Weteran

Klub: PROMIEŃ
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

Kozacko, aczkolwiek może narażę się tutaj na krytykę forum, ale herby drużyn wyszły Ci dużo lepiej.
Dla mnie najlepsze prace to Cracovia i Arka. Najsłabsze Wisła i Górnik.
Skoro włożyłeś tyle pracy i czasu to i ja skomentuję szerzej każde z osobna ;)
Lech:
Spoko praca, ale powiększyłbym herb Lecha lub dał go u samej góry.
Terrormachine wpisałbym bez tych pasków

Arka:
Ta praca kozacka, zmieniłbym tylko dole hasło na "Nigdy Nie Zostaniesz Sam."
Chyba to z tym bardziej utożsamiają się "sportowcy" w Gdyni.

ŁKS:
Dałbym uliczni zamaist wojowncy, a wojownicy przeniósł na dół zamaist H.

Górnik:
Ta praca jakośnajmniej mi się podoba.Postac górnika zdecydowanie do obniżenia.
Można go było wstawić w motyw taki jak ten środkowy ogólny czarno-biały.

Cracovia:
Chyba najlepiej wyszła Ci ta praca. Wszystko do siebie pasuje.
Symbolika + poszczególne elementy. Brawo!!!

Legia:
95 użyłbym tego z flagi, zaokraglonego.
Po za tym przyjemnie dla oka, ale wstawiłbym tam deliaktny akcent żyletki.

Lechia:
Postać lwa kapitalna, ale czegoś mi tutaj brakuje.
Może po prostu całość umieściłbym w jakiejś tarczy czy octagonie.

Widzew: Praca ok, nie porywa, ale jest napewno estetyczna i na poziomie :)

Ruch:
Tutaj zdziwiony jestem postacią że nei ma charakterystycznej kominiarki z flagi PF.
Herb Ruchu i H umieściłbym za postacią w tle.

Wisła:
Rekina zdecydowanie widziałbym w środku tak jak w Cracovii jest motyw AW.
Napisy mogłeś dać odwrotnie u góry WISŁA SHARKS na dole Hooligans.

Po za tym naprawdę wielki szacun bo czepiam się a sam bym tego nie zrobił lepiej :)
Tyle że po to jest forum żeby napisać swoje zdanie. :sweet: :sweet: :sweet: :sweet:

YNG 
Vlepkomaniak

Klub: Pomarańcza
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Nad każdym logiem możnaby jeszcze trochę popracować, ale ogólnie to bomba!! Szacun za włożoną pracę!! :sweet: :sweet:

Dybson 
Vlepkomaniak

Klub: UMF
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   

Powiem tak. Wszystko cacy, elegancko, kosior, praca roku się szykuje, chyba że ktoś jebnie coś tak, że rozpierdoli forum. Ale tak na poważnie. Fajnie to wyszło, szacun za włożoną pracę. Pokazujesz kolejny raz, że top3 grafików na forum jesteś. Można kilka rzeczy poprawić w każdej z pracy, ale jestem leniwy trochę i nie chce mi się rozpisywać :D Może kiedyś coś skrobne więcej na ten temat w prywatnej wiadomości

SZ 
Weteran
NSNP!

Klub: LECH POZNAŃ
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Napisałem posta i mnie wylogowało, więc będzie trochę skrótowo

Widać, że włożyłeś w to masę pracy.
Szacun.
Większość na bardzo dobrym poziomie. Choć do kilku mam małe uwagi
Nie odbierz tego za dopierdalanie się czy coś, ale wiem, że jesteś jedną z tych osób która lubi cenne rady.

LP - szkoda, że graficznie mi się tak mało podoba.
Brakuje mi jakiejś postaci choćby czachy z YF98.
Ale wiem, że wzorowałeś się na teraźniejszym znaku, i sama pięść jest kozacka.
Herb wygląda jedynie jakby wrzucony trochę na siłę.
(Poza tym dałeś oficjalny, nie ten którego używają kibice, ale mogłeś nie wiedzieć;)
Pasek pod Terrormachine (pomniejszone) mógłby nie wystawać za znak, a kończyć się tam gdzie teraz jest czarny obrys znaku.

HFA - najlepszy znak, zdecydowanie, mega dobra postać wikinga. Wszystko do siebie tutaj pasuje i jest dobrze ułożone.

ŁKS - na moje, jeden z tych słabszych. Litery w kole są niewidoczne. Koło i wstęga do góry ok, ale to co pod nimi już jakoś odbiega. Chyba niepotrzbeny ten kształt herbu który jest pod kołem, a resztę powiększyć. Postać fajna:)

Torcida - tu tak samo, nie widać tych napisów które są na czarnym tle. Wg mnie można by je wyrzucić, dać postać niżej, powiększyć postać, a znaczek H dać górnikowi na ramieniu/opasce.

JG - Wszystko pasuje, może jedynie herb klubu lekko odstaje, można być większy biały obrys i pochylić w lewo tak by szczerbiec był równą linią z gwiazdą w tle.

TB - też bardzo dobry. Ale jest kilka szczegółów. Można by powiększyć herby, wyrzucić napisy w środku (do końca, to my..), albo tak jak pisał FP dodać żyletkę). Poza tym wydaje mi się, że napisy do góry (Od małolata..) różnią się odstępami/kerningiem od tych na dole (Niejednym..) - popraw to;)

CHWM - zajebisty lew i ogólnie bez zastrzeżeń.

DHW - tu wszystko mega dobrze pasuje do siebie, postać idealnie się komponuje z tym ogniem.

PF - chyba najsłabszy. Te kropki jakoś mi nie pasują do klimatu pracy, napisów w kole (poza Ruch Chorzów na dole) nawet po przybliżeniu nie idzie przeczytać. A herby na dole stanowią jakby już osobny znak. Wszystko tu jakby jest osobno niestety. Brakuje mi też skoro na postaci jest szary żeby był gdzieś w innym miejscu też.

Sharks - Tu tak jak wyżej, sama kratownica na dole ok, ale zakończenie jej małymi kwadracikami jest jakieś za delikatne jak na tą tematykę.
Widziałbym też zamiast białego obrysu koła, złoty jak ne herbie.
Do obniżenia rekin (tymbardziej jak ma ramię lekko w formie owalnej to by pasował do znaku), napis bym podzielił Hool-rekin-gans.
Bo teraz po przeczytaniu na moje jest Hooagans. Wtedy mniejszy napis Wisła Sharks.

Ogółem najlepsze HFA, CHWM, TB, DHW, JG.
Najsłabsze PF i ŁKS
W niektórych herby wyglądają trochę jakby wrzucone na siłę, żeby były na wszystkich (w DHW nie ma?), w części tak jak wyżej napisałem napisy są mało widoczne a może nawet niepotrzebne.
Same postacie kozackie jeśli wszystkie rysowałeś sam.
Zobaczyłbym też z chęcią każdy ze znaków na białym i czarnym tle.

Ale poza tym wszyskim jeszcze raz napisze - przekot, zajebista robota.
Ten znak w środku (Polish Hooligans) też zajebisty i bez zastrzeżeń :)

Praca roku zdecydowanie i czekam co wymyślisz następne:)

Black Blue 
Wyjadacz
Black Blue ;)

Klub: JKS Jarosław
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Witam
Wielkie dzięki wszystkim za komentarze i cenne uwagi szczególnie od SZ oraz FP. MACIE RACJĘ. Jak się robi coś nad czym długo się siedzi nie zauważa się niektórych „błędów” od razu. Wydaje się że jest ok ale rzeczywiście można by było to jeszcze udoskonalić (po to jest to forum). Przeczytam sobie na spokojnie jeszcze te uwagi i stuninguje niektóre. Co do pracy, tak 100% RYSOWANA W WEKTORACH od A do Z zaczynając od herbów, postaci kończąc na Kolumnie Zygmunta 😉. Robię tylko w Corelu dlatego rysowanie czy przerysowanie jakiejś postaci trochę zajmuje a mam pierdolca na punkcie rysowaniu wszystkiego w wektorach. Robienie pracy tego typu z jednej strony jest doceniana za włożony wkład bo jest tego dużo i punktuje z drugiej naraża się na wychwycenie większej ilości błędów bo jest się zawsze do czego doczepić. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za opinie i budujące komentarze.

Odpowiedz do tematu