Poprzedni temat «» Następny temat
Wena twórcza.
Autor Wiadomość
gustawson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   Wena twórcza.

Witam!
Ciekawi mnie skąd bierzecie pomysły na różnego rodzaju vlepki, i jakimi zasadami sie kierujecie przy robieniu ich.

Temat założyłem bo właśnie kompletny brak pomysłów powoduje to że nie mogę nić sobie skleić.
Mam nadzieje, że dacie mi jakieś wskazówki oraz sami się podzielicie swoimi technikami ;)

Pozdrawiam

fanprojects
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Każdy ma coś takiego jak głowa i każdy powinien mieć mózg którego czasami warto użyć a jak się go użyje to na 99% wpadniesz na pomysł stworzenia vlepki
taki mały tutorial
1.odnajdujemy głowę
2.jeśli ją znaleźliśmy to zaczyna się pod górkę bo trzeba coś samemu wymyślić
3.mamy już pomysł to odpalamy PS lub inny program graficzny(dwukrotnie klikamy LPM na ikonę z programem)
4.otwieramy "Nowy Dokument"
5.projektujemy vlepkę

o to cała filozofia jak pomogłem koledze to proszę o + :D
a tak na serio to OGARNIJ SIĘ i zacznij coś sam robić a nie czekaj na to że ktoś za Ciebie coś zrobi/wymyśli (pomysł na projekt itp) i może mamy jeszcze za Ciebie zaprojektować
pozdrawiam :)

gustawson
[Usunięty]

Cytat:
a tak na serio to OGARNIJ SIĘ i zacznij coś sam robić a nie czekaj na to że ktoś za Ciebie coś zrobi/wymyśli (pomysł na projekt itp) i może mamy jeszcze za Ciebie zaprojektować
pozdrawiam

Ja nigdzie nie napisałem "zróbcie za mnie", "wymyślcie mi".
Chodziło w tym temacie mi przede wszystkim na to skąd bierzecie pomysły, czy to jest tak że widzcie jakieś zdjęcie i juz wiecie jak je przerobicie, czy otwierasz zdjęcie i metodą prób i błędów ciśniesz, a może jeszcze inaczej.

Z kolei nie chce robić vlep podobnych co tutaj są, bo uważam że to nie jest żadną sztuką, zmienić tło, napis, obrazek, herb klubowy.

Stąd mój temat ma nakierowanie bardziej na podzielenie się tym skąd czerpiecie "natchnienia" na vlepki, a nie podajcie mi pomysły na vlepy to ja sobie zrobie :)

Konrad
[Usunięty]

Chyba wszyscy graficy czerpią skądś inspirację.
www.behance.net jest serwisem dość popularnym wśród grafików.
Prace może tam dodawać wyłącznie "elita", a reszta grafików jedynie podłapywać i podziwiać

adamss
[Usunięty]

trzeba miec wene i pomysl :D i tyle !

brafalek7
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Najlepiej zjeść 10 plasterków żółtego sera przed snem oraz popowtarzać do siebie ok. 20 razy będę miał następnego dnia świetne pomysły na projekty, coś takiego, mówie wam następnego dnia mur beton, że coś do głowy przyjdzie, inspiracją do tworzenia będzie wasz sen :lol: proste?

dolis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Ja czerpie pomysły np gdy oglądam jakieś inne pracy i wtedy coś mi wpada włączam PS i robię chociaż nigdy końcowy efekt nie był taki jak pomysł, czasami jest tak że nudzi mi się i tak bez namysłu robię takie tło potem napis herb jakieś obramowanie tekstura i vlepka gotowa efektem takiego czegoś była moja praca POLONIA SINCE 1922

Widzewski1910
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Jeżeli mam pomnysł i chęć robienia vlepek to poprostu siadam i robie :D tu niechodzi o wene tu trzeba miec poprostu dobry pomysl na vlepke i niema zadnej weny tak mi sie wydaje mnie przynajmnie wena nie nachodzi nigdy na vlepki a i tak robie vlepki mam nadzieje ze fajne vlepki ! 8) 8) Z WIDZEWSKIM POZDROWENIEM!!!!

Besd
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

adamss napisał/a:
trzeba miec wene i pomysl :D i tyle !

dokładnie:D

ULG1945
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

Ja czasami jak ide ulica i spodoba mi sie jakis baner reklamowy lub motyw na samochodzie to zaczynam łaczyc ze sobą te grafiki i czasem wychodzi cos naprawde fajnego a czasem totalna kaszana, z robieniem projektow nie jest tak ze usiadziesz do kompa i masz, musisz miec pomysł a potem kombinować.

matheusch
[Usunięty]

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

Chęci, pomysł i wolny czas :)

Domel_GKM
[Usunięty]

Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

Ja osobiście nie robię vlepek jak mam wenę, tylko przez jakiś czas zbieram swoje myśli jak ma to wyglądać następnie szukam materiałów i w czasie wolnym wykonuje:)

BandyckiBałuty
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Ja robię zazwyczaj vlepki w takich sytuacjach
1 Jest Wena ,jest pomysł , są materiały , noto śmigam (wtedy mi najleprze wychodzą)
2 Nie ma weny nie ma pomysłu , szukam materiałów ciekawych , rozmyślam nad hasłem (zazwyczaj rymuje własne , lub tuninguje już opatentowane) i sklejam z pozyskanych lub tych posiadanych materiałów)
3 Jeżeli nic zero kompletne zero to nie robie :lol: jeżeli mam wykonać projekt dla kogoś a nie podał mi żadnych konkretnych detali jakie go interesują i mam polegać na sobie podpatruje motywy różne i kilka potrochu wykożystuje by nie wyszło ksero .
Oto moja recepta :D

mezny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

0,7 l Finlandii + karton soku pomarańczowego dają super pomysły!
do tego trzeba przejrzeć kilka vlepek, to pobudza wyobraźnie i napawa do pracy...

jelenlga
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

Wena, pomysł i dużo chęci żeby przy tym posiedzieć :D ja staram się nie przeglądać innych projektów przed robieniem własnego, ponieważ chcę aby mój projekt był wyłącznie moim pomysłem a nie naśladowaniem innych :) Często jest tak że to same nowe materiały dają pi pomysły do robienia projekcików :wink:

Odpowiedz do tematu